warsztaty impro teatralne – Cinema Disco

Kontestacje Impro 2019 FB_Cinema Disco

warsztaty IMPRO teatralne

sobota i niedziela 19-20.10.2019 w godz. 16:30-18:30
prowadzenie: Cinema Disco (Warszawa)

liczba miejsc ograniczona (szczegóły poniżej)

Dlaczego impro jest najpiękniejszą ze sztuk scenicznych?
Bo polega na zgadzaniu się ze sobą. Z osobą, z którą gram scenę – i z sobą samym/ą: bo muszę akceptować własne pomysły, ufać sobie i przestać się oceniać, żeby działa się magia impro. A jest to łatwiejsze niż myślimy!

Podczas warsztatu wejdziemy w świat zgody i zabawy. Poznamy ćwiczenia, które przełamią nasze opory przed występowaniem i wprowadzą nas w stan spontanicznego tworzenia i reagowania. Zobaczymy, jakie cuda sprawia słynna zasada impro „Tak… i“ – czyli akceptowanie i dokładanie od siebie. Zbudujemy więzi w grupie, pogramy  wieloosobowe gry i dwuosobowe scenki – i to bez żadnego scenariusza!

Jak napisała twórczyni impro, Amerykanka Viola Spolin, improwizować może KAŻDY. To nie wymaga żadnego specjalnego talentu! Dlatego zapraszamy wszystkich: osoby, które chcą poprawić pewność siebie w wystąpieniach publicznych, osoby występujące na co dzień, które chcą poznać nowe techniki i ćwiczenia, ale też osoby, które po prostu chcą znowu poczuć się dziećmi, pobawić, otworzyć się na coś nowego. Spędźmy razem miły impro-weekend!

wstęp: FOR FREE
(ilość miejsc ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń)
zapisy: kontestacje.impro@gmail.com (w tytule: IMPRO teatralalne – imię i nazwisko)

Cinema Disco – Maciej Kaczyński, Grzegorz Uzdański i (gościnnie) Norbert Bajan – doświadczeni komicy i muzycy na co dzień związani z warszawskim Resortem Komedii. Improwizacji uczyliśmy się w Chicago (teatry Annoyance i iO) oraz w Szkole Impro. Grzesiek śpiewa w zespole Ryby, Maciek w zespole Extra. Wspólnie występujemy też w grupie The Musicals.