XVII SOFT Kontestacje IMPRO

XVII Kontestacje IMPRO 18-20.10.2019

Zapraszamy serdecznie na XVII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje IMPRO”, który odbędzie się w dniach 18-20.10.2018 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

______________________________________________________
Festiwal otworzy debata „Kontakt i relacja w improwizacji”. Panelistami będą przedstawiciele środowisk związanych z improwizacją teatralną, ruchową, muzyczną i głosową z Lublina i nie tylko (m.in. Jan Tuźnik, Alicja Miszczor, Bogusław Byrski, Adam Organista, Sam Alty, Barbara Szarwiło, Joanna Dominika Belzyt, Piotr Dziwura). Podczas spotkania zastanowimy się nad tym, czym jest relacja w improwizacji? Czy możliwy jest przepływ w pokazie scenicznym? Jak można być ze sobą w kontakcie na scenie? Czy w improwizacji istnieją granice kontaktu? Kto z kim się kontaktuje? Jaką rolę pełni kontakt, relacja, przepływ w improwizacji na scenie?

Na Festiwalu zaprezentują się artyści z Polski i nie tylko, którzy ukażą wachlarz możliwości improwizacji scenicznych. Każdego dnia po pokazach odbywać się będą panele dyskusyjne z artystami.

Ważnym elementem festiwalu będą warsztaty. 16 godzin warsztatów improwizacji z kręgu teatru, tańca, muzyki i głosu będzie nie lada gratką dla uczestników. Warsztaty poprowadzą uznani artyści z Polski i zagranicy: Cinema Disco – impro teatralne, Alicja Miszczor – impro taneczne, Sam Alty – impro muzyczno-wokalne.

Na zakończenie każdego z dni zapraszamy na „jamy IMPRO” łączące teatr, taniec, muzykę i głos. „Jamy IMPRO” jest to spotkanie improwizatorów, podczas którego każdy jest aktywnym uczestnikiem. Każdy może wziąć udział w toczącej się na „scenie” akcji. Jest to okazja do spotkania, wspólnego tworzenia, pobycia razem, wyrażenia siebie, pogrania na dowolnym instrumencie, użycia głosu w śpiewie czy ciała w tańcu. Dzięki temu tworzy się spektakl, w którym zaciera się granica widza i aktora/tancerza/śpiewaka/muzyka. Powstaje wspólna przestrzeń do eksperymentów artystycznych.


______________________________________________________

Program XVII SOFT Kontestacje IMPRO

na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

WARSZTATY – OGRANICZONA LICZBA MIEJSC (obowiązuje kolejność zgłoszeń)

zgłoszenia: kontestacje.impro@gmail.com

Prowadzący:
Cinema Disco – https://www.facebook.com/cinemadiscoimpro/
Alicja Miszczor – https://www.facebook.com/interartdance/
Sam Alty – http://samuelaltymusic.com/

Zobacz też: fundacjatantheo.com, ack.lublin.pl, kontestacje.impro@gmail.com, 501 704 548

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.